TAROT
Életút és sorselemzés tarot kártyával.
A Tarot rendszere modellezi az egész teremtett földi Világunkat.
A lapok szimbólumrendszere segít eligazodni az élet szövevényében.
- Segít eldönteni, hogy éppen mi a helyes lépés egy adott helyzetben.
- Mi az, amit maga a kérdező nem lát az életében.
- Mi az, amihez kell egy külső szemlélő, aki a kártyák segítségével útmutatást ad.
Tarot története
Hogy valójában a tarot kártyának mi a története senki nem tudja. Számos információt lehet hallani, azonban szilárd tények nincsenek.
Vannak, akik azt mondják a tarot eredetileg az ősi Atlantiszról származik, akkor még nem kártya formájában volt ismert, hanem mint egy önismereti és meditációs eszköz. Következő emlékek i.e. 3300-ból Hermész Triszmegisztosztól maradtak fenn, akit sokan csak Thot-ként ismernek és az írásjelek megalkotójaként tartanak számon. Ő készítette a Tabula Smaragdinát, amire azt mondják, hogy a tarot őse volt. Vannak akik azt mondják az ókori Egyiptomból származik, ahol a beavatási rítusokhoz használták. A Memphiszi piramis kriptáiban még ma is megtalálható az a beavatási út, amely végén 22 hieroglifás festmény található, amelyen a tanulóknak végig kellett menniük, szimbolizálva a felemelkedés útját. A beavatási út maga a személyiség fejlődése, amelyet a 22 lap testesít meg, tapasztalatokon keresztül újra és újra végig járjunk, egy életben akár többször is, annak érdekében, hogy magasabb tudat szintre kerülhessünk.
Középkorban lett a tarot kártya formájú, mivel abban az időben a kereszténység mindent üldözött, ami nem tartozott szorosan az ő rendszerükhöz, a tarot fekete mágiának kiáltották ki, de szerencsére kártya, vagyis kártya játék formájában fenn tudott maradni az utókor számára. Azt gondolom ez lehetett az a pont, amikor a tarot 78 lapos lett, eddigi emlékek csak 22 minőségről tesznek említést.
A személyes találkozásunk alkalmával a másfél órás konzultációs kezelés alatt használni fogjuk a kártyást arra, hogy lássuk, mi is rejlik az adott probléma hátterében.